Autori: Juraj Hubinský, Peter Kuklica, Martin Smerek
Spoluautorka: Katarína Siváková
Základným motívom návrhu bolo sprístupnenie a debarierizácia plôch námestia a vytvorenie atraktívneho spoločensko-kultúrneho centra obce. Koncepcia návrhu je založená na sprístupnení parteru protiľahlých strán námestia vytvorením peších prepojení v jestvujúcom páse zelene. Dôležitým bodom bolo vytvorenie prostredia atraktívneho pre zotrvanie v priestore.
Multifunkčná pergola na začiatku námestia tvorí pomyselnú vstupnú bránu do pešej zóny a zároveň priestor pre stretávanie. Námestie je obohatená o raster zelených ostrovov, ktoré vznikli v miestach jestvujúcej zelene. Okrem existujúcich drevín, ktoré vo výraznej miere zachovávame, sú v nich doplnené nové dreviny, trávovo-bylinné spoločenstvá a trvalky, ktoré nahrádzajú súčasný trávnatý porast. Striedavo sa tu objavujú prvky interaktívnych aktivít pre návštevníkov. V niektorých miestach po obvode zelených ostrovov sú vytvorené bezúdržbové betónové lavičky.
Plocha pred objektom Obecného Úradu, materskou školou a Gastro Perlou je pojednaná rovnakým povrchovým materiálom ako celé námestie. Vstupy do jednotlivých prevádzok sú zabezpečené schodiskami a bezbariérovou rampou. Medzi schodiskami sú osadené informačné tabule, pás zelene s lavičkami a stojany pre bicykle. Pri reštauračnom zariadení Gastro Perla je umiestnené exteriérové posedenie so slnečníkmi. Druhá strana plochy pred Obecným úradom je lemovaná stromoradím a dvoma stožiarmi pre zástavy pri výstupnej časti terénneho schodiska. To je osadené v osi vstupu do Obecného Úradu, na ktorej je umiestnená aj fontána námestia.
Vodný prvok leží na priesečníku hlavnej a kompozičnej osi. Nachádza sa presne v strede námestia a symbolizuje tak potrebu vody a dôležitosť jej ochrany. Fontána je príjemný prvok, ktorý priestoru nedominuje, ale ho decentne akcentuje. Raster trysiek s vodou je umiestnený v rovine povrchu námestia. Obeh vody je zabezpečený systémom čerpadiel s recirkuláciou.